Rentgenová technika

Oblasti využití RTG inspekce

Automotive

Aerospace

Věda, výzkum, laboratoře

Elektronika

Potravinářství

Zdravotnictví

Svařování

Slévárentství

Víte co je to zakázkové rentgenování ?

Zakázkové rentgenování je vhodná služba pro flexibilní řešení inspekce či selekce pomocí rentgenových přístrojů. Rádi byste se dozvěděli více? Neváhejte kliknout na tlačítko níže.

Naše vlastní RTG systémy

Standardizovaná řešení SCIOX Cabinet

SCIOX Cabinets – sériová výroba standardizovaných rentgenů nejen pro průmysl. Dále je možné tato zařízení rozšířit o další funkce dle Vašich potřeb, příkladem jsou automatizované algoritmy pro vyhodnocování pořizovaných snímků.

Tato zařízení jsou vhodná pro práci s operátorem, zejména pro kontrolní a analytické účely, lze nimi také měřit přímo v obraze a ke změně pozic slouží poziční systém integrovaný přímo v zařízení.

Pomocí pozičního systému lze pořizovat i data pro následnou CT rekonstrukci za účelem získání 3D modelu kontrolovaného vzorku produktu.

Splňují podmínky pro Drobný zdroj, dle vyhl. č. 422/2016 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Žádné speciální požadavky na obsluhu ani prostor.

Výhody našeho řešení

Snadná instalace

Provoz na akumulátory

Mobilní systém

Projde klasickými dveřmi

Lze upravit konfiguraci

Umožňuje 3D CT

Řešení na míru SCIOX Custom

Jedná se o zařízení sestavená na míru dle Vašich požadavků, jsme schopni Vám udělat zařízení na klíč. Tato zařízení se vyznačují automatickým provozem 24/7 bez nutnosti obsluhy stroje a je možné je integrovat přímo do Vaší stávající výrobní linky.

Tato zařízení jsme schopni navrhnout s robotickými rameny nebo s vlastními manipulátory pro zaručení 100% automatického chodu po dobu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

IoT a koncept Industry 4.0

Zařízení obsahují náš vlastní software a po připojení na internet jsme schopni je spravovat na dálku.

Robotizovaná kontrola pomocí rentgenu je pro podnik výrazný krok směrem k automatizaci výrobního procesu a tím přiblížení k principům Průmyslu 4.0. Díky využití čteček kódů produktu je možné archivovat veškeré snímky konkrétních produktů – jedinečná zpětná identifikace a prokázání kvality. Rentgenové systémy umožňují také napojení na podnikové informační systémy či cloudová řešení, díky čemuž lze pořízená data archivovat v rámci celého podniku a využít je při zlepšování výrobních procesů.

Návrh robotického kontrolního systému je vždy realizován v úzké spolupráci s výrobním podnikem. Podle portfolia vyráběných produktů a vadám, které je potřeba detekovat, je navržen koncept robotického rentgenového pracoviště, aby se co nejlépe zapojil do podmínek společnosti.

Poptejte nás o RTG zařízení